Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, şiddetli lisans eğitimini Güçlü Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Düzenleme meydanında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kesimünde bellik kuruluşu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kez önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece yetişek kesimünde ocak olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En makro ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, konuşma, ilmî alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çdüzenışmalar yürüten KALKO, birokkalı futbol, basketbol köleübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mekân aldığı Yetişkinçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cenahı saf Türkiye’nin en makro özel okul ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir idare kurulunda mekân almaktadır.

KALKO, yetişek meydanında yaptığı başarılı methalimlerden dolayı birokkalı dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında yetişek meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir