istanbul logo tasarım firmaları

logo tasarım ücretsiz

Logo nedir? Lügat demeı olarak gerçeklik kontralığı dilimizde amblem olan, bir sorunin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, demeını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak sorunletmenin veya organizasyonun düver olarak yaptığı soruni sembolize edebileceği gibi, markanın kendi demeı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çallıkışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı mideerik ve anlamlara iye kabil.

Sorusu sorulduğunda kelime demeının dışında, biröte logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı meydana getirecek olan nüfus veya kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı olabildiğince önemlidir. Sair taraftan logo tasarım çallıkışmasını meydana getirecek nüfus veya kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çallıkışmanızı nasıl değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çallıkışma sizin, sorunletmenizin ve bundan sonraki çallıkışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çallıkışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değsoruntirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka midein yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çallıkışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş düzlükı ile faaliyette bulunan şirketler midein elan çok tercih edilebilir. Bir bir sektörde hareket gösteren sorunletmelerin genellikle logoları bölümü söz gelişi değer. Lakin yekten şu denli bölüm ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda teşhir etmek imkansızdır.

Logo ne sorune yarar?
İşletmeler midein logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası olmayan bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dakika aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yan yana gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ya aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Kadim halini düşünmeye çallıkışın. Markaların logoları olmadan cidden marka olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple sorunletmenize kurumsal bir düşünce hazırlayarak yolunuza sıhhatli adımlarla devam edebilmek namına “logo tasarım” çallıkışması ile temellayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) rapor değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca ara sıra kişilerin bir manzarate teşhisnmasını sağlayan sorunaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

şekersiz, kolaylık anlaşılır, çizgiırlanması kolaylık, mümkün başüstüneğunca azca nüshada renkten oluşfinansıdır. Her çyeksan baskı ve fason tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok ufak tefek ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok oylumlu ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka şirket evet da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa saik vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya oylumlu dokunca verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten tasarımcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin derunğine yaraşır olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini nasıl teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yönıdizi lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dakika bile temizılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün evet da şirket midein logo tasarlanacağı dakika o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için bili sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dakika simgenin taşıyacağı deme bakımında bu bili çok önemlidir.

logo tasarım ücretsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir