Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye adamış, cihan üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıhun bir Ilim Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak ama başına öne çıhun en büyük oranda ilaç bâtınerik patentinin kazı sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu büyük adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çalışmak istediği düzlükı yetiştirmek isteyen Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge isminde izlenceın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun veri nişanarcığının yanında farklı etkenleri birleştirerek tezyit çalışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Tek Ar-Ge projesiyle eğleşmek istemeyen mirarı medlulında ülkesini sabah akşam temaşa eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı berat mirvuruları ile bile meşhurdur. 143 tane mirvurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanında ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca acil gelişen vakalarda hızlı sonuç alınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Ilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Vadiında artık reel bir mahir olmasıyla baş başa kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda büyük bir öneme malik olan Alkoçlar, Cihan çapında yan edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa sürülen flavonol glikozit esaslı başlamak üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 tane bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise kamu beyninde en çok berat mirvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Ilim Kayırıcıı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çalışmalarla adamlık evveliyatına faydasını hiç nakıs etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı gestaltsı sebebiyle berceste aksiyonlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü sonuçlar elde etse da katiyen çalışmalarından vazgeçmemiş sabah akşam olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez baş başa başlamak üzere tedavi yönünde geliştirdiği daşkeleri keşfederek adamlık evveliyatına büyük bir yardımı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sert bilinmese bile temelı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek özgülemek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan çelimlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Tek malum şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha bile sükselı olmuştur. Tek kötü (taç yardım) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e doğru ülkede müsaadeı münfailtır. Eksiksiz çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birsonsuz şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda yan almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Reis Yârsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isminde bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca daşkenin yanında insanoğluna yarayacak aksiyonler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta taçıkların geçmesi bâtınin muayyen bir saatı beklesek da kimiları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile bâtınerisinden kolaylık bir şekilde tedavi edebilmek bâtınin bu kullanılıyor. Başkaca cinsî aksiyonlev bozukluğunu da tedavi geçirmek bâtınin kullanılmaktadır. Tek bununla kalmamış hırse karşı mukavim ve çelimlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde berat mirvurularının 2000 adetine doğruın kazı sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı aksiyonleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her saat kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun süreli kapanmalara ve sosyal yaşamdan ırak zaruri aşiyan istirahatlarine verilen kalan cihan toplumlarında birsonsuz alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Konuyla ilgili görüşünü bildirme eden Spektral Holding Idare Kurulu Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle şahsi enformatik ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce ister ilaç, ister mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine gestaltlabilecek en sağlıklı katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Ilim Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine büyük miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna benzeşim çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da büyük gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu orantığıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde yan düzlük öteki bilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok büyük bir oranda farmasötik daeğlenceli patentinin kazı sahibi olması ve mirvurusunu ilk yaratıcı zat olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı antreimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın temel yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana düzlükında çalışmalarını sabah akşam oylumluleterek sabah akşam faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birsonsuz nöbet Türkiye Yılın Ilim Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Tek ülkemizde bileğil il haricinde kısaca global anlamda da birsonsuz ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı devaların kontralığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile baş başa berceste aksiyonlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz bâtınin yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı aksiyone yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birsonsuz farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzeşim faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye mirladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çalışmaları bulunan Spektral Envestisman Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak bedel yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik düzlükındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda yan düzlük bir zer sahası ile baş başa mirlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki yükselmek bileğaksiyonikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun durağan bedel yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Küme’a bağımlı metal ruhsatları ile katkısızlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Küme metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni alt gestaltsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili bile veri veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni behre modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak aksiyontiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir yöntem teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.su ve 18.06.2020 yayın tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası başlamak üzere dü sınai hammadde metal sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan kırlı açıklamada temalerine yan verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye büyük ilhak bedel sağlama potansiyeline malik olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve neva yalıtımı mukteza olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Alımını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise natürel malzeme gestaltsındaki berhavaluklar sebebiyle şiddetli derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan şiddetli oranlarda yalıtım katkısızlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik yer planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine muvafık rezerv tespit raporları düzenlenerek çecik yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada yan düzlük detaylara bakılırsa hassaten, TBY Holding sabık ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir