Baharat Firmaları

Anadan görme Türk mutfağında yaygın olarak kullanılan baharatlar sofralara bahar tren. Bahar, köklü esbaki ile Türk taam irfanünün merkezinde taraf almaktadır. Bahar yahut anne gereç olarak yemeklerde, tatlılıklalarda, dolaşmaşularda, reçellerde başta başlamak üzere pek çok alanda damaklarda unutulmaz izler buzakır. Türk mutfağı, sıklıkla tercih edilen baharatlarıyla ünlüdür. Kekik, kimyon, karabiber, türap biber, nane, pul biber ve tarçın adı maruz baharatlardan sadece bir kısmı kendine katışıksız özellikleri ile farklı tatlara sahiptir. Bu 7 çtay bahar umumi olarak her yemekte uygunluklarına gereğince kullanılmaktadır. Baharatları taam pişirirken kullanabilir yahut yemekten sonrasında demleyebilirsiniz. Yarar yemeklerde sadık oranlarda kullanabildiğiniz gün, istediğiniz lezzetin özüne ulaşmanızı ve denemenizi katkısızlar. Başkaca doğanın kaynağından mevrut baharatların iyileştirici tesiri başüstüneğu da biliniyor. Baharatlar, damak tadınıza hitap eden en katkısızlıklı besinlerin başlangıcında hasılat. Bütün bu özelliklerin kanatı saf yemeklerinizi berenarı tağyir etmek isterseniz, bunu sofralarınızda birbirinden lezzetli bahar çeşitlerini seçerek yapabilirsiniz.

Lezzetli baharatlar
Baharatlar fiziki yapı, tatlılık, nitelik yahut tasarruf amacı kadar farklı alanlara gereğince farklı kategorilere ayrılmaktadır. Dünyada 1000’e benzeyen bahar çeşidi vardır. Adlandırma her durumda farklıdır. Bahar adları, hazırlanışlarındaki anne üstelikşenle vasıtasız ilişkili olma eğilimindedir. Kök olarak bahar çeşitleri fiziki özelliklerine gereğince türap, kuru ve taneli başlamak üzere üçe ayrılır. Bu seçimin örnekleri, tahıl olarak aşina en yaygın baharatlardan kuş üzümü ve çam fıstığıdır. Bu iki bahar aynı zamanda tatlılıklalıkları ile bilinir fakat yemeklere bile eklenebilirler. Toz baharatlar ise çok yaygın oldukları muhtevain muhtevalerinde nitelik farklılıkları vardır. Örneğin kırmızı baharatların ham maddesi çoklukla safran ve kırmızı biberdir. Acı bir tada sahiptirler ve çoklukla taam pişirmede kullanılırlar. Yeşil türap baharatlar koskocaman ölçübile nane ve kekikten elde edilir. Nane ve kekikten meydana getirilen baharatlar yeme ve muhtevaeceklerde kullanılır. Özellikle bahar karışımları ile şifalı muhtevaecekler hazırlayabilirsiniz. Münteşir türap baharatlar ortada üçüncü nitelik sınıflandırmasına malik olanlar turuncu yahut turuncu türevleri olanlardır. Portakal baharatları ortada köri, zerdeçtuzak, zencefil, kimyon, türap tarçın ve yenibahar bulunur. Bahar çeşitlerinin adları burada bitmiyor. Bu tarz şeylerin kanatı saf yeryüzünde henüz pek çok bahar bulunmaktadır. Görmüş olduğunüz kadar baharatlar, farklı mimariları ve bambaşka nitelikleriyle hala sofraların baş tacı. Başkaca bazı baharatlar anne sınıflandırma kategorilerinin dışında tutulmuşdolaşma. Sınıflandırma kategorilerinin dışında tutulmalarının temel nedeni hiç şüphesiz nadir olmalarıdır. Bu baharatlar tropikal bölgelerde yetiabat ve özel işlem mucip derin ve acı tatlar oldukları muhtevain çoğunlukla ıvır zıvır miktarlarda satılmaktadır. Sınıflandırılmamış baharatlara örnek olarak gökçe haşhaş yahut zahter kadar baharatlar verilebilir. Bu baharatlar hem epey şifalı hem bile özellikle tatlılıklalarda damak tadınıza yeni bir soluk getiren tatlardır. Kategori dışında bileğerlendirilebilecek sair baharatlar ise bahar karışımlarıdır. Bu karışımlar, çabucak çokça baharın reva oranlarda bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Umumiyetle ete tatlılık koymak kadar fakatçlarla kullanılmaktadır. Başkaca bu bahar karışımı ile etinizi pişirmeden önce yakinen baharatlandırabilirsiniz.

Seven Spices’ın kırmızı üyeleri
7 çtay bahar Türk mutfağında çok zikıymet bir yere sahiptir. Bu yedi bahar, Anadolu sınırları içinde en yaygın kullanılan tatlar ortada taraf almakta ve nedeniyle Türk mutfağının temelini oluşturmaktadır. Sık kullanımları sebebiyle yiyeceklerde vakit kaybetmeden üstelik edilmekle kalmaz, aynı zamanda yiyeceklerin lezzetini üç ila dört ön zaitrırlar. Anadolu mutfağında son gömlek uyumlu ve yaşamsal olan bu yedi çtay, çoklukla bir arada bahar seti olarak satılmaktadır. Özellikle Maşrık ve Güneydoğu Anadolu mutfağında önemli bir yere malik olan türap yahut pul kadar biber bazlı baharatlar vakit kaybetmeden vakit kaybetmeden bütün yemeklerin anne malzemesidir. Üretimi muhtevain şataf biberi adı maruz özel bir biber türü mucip bu bahar türü, katkısızlıklı mimarisıyla da hane dolduruyor. En çok C vitamini deposu olarak bilinir. Sağlıklı olmasıyla ünlü olan acı biber ve türevleri, uzvi bahar ailesinin en önemli üyelerindendir. Hem yedi temel bahar ortada taraf saha hem bile Güneydoğu Anadolu ile özdeşleabat ve biber özü muhtevaeren bir sair bahar ise isottur. İsot, Şanlıurfa mutfağının elması denilebilir. İso biberinden elde edilen bu bahar, sair biber baharatlarından farklı olarak türap kıvamı ve rengiyle vakit kaybetmeden üstelik edilir. Başkaca ızdıraplığın pullardan farklı olarak ağızda henüz geç yayılması da İsot’u bu denli özel kılan özelliklerinden biridir. Yedi baharın karışımı olan fakat farklı bir mimariya malik olan bahar Poy Spice’dir. Poy baharı, özellikle kahvaltıda çoklukla ziyan etmek ve zeytinyağı ile tüketilen katkısızlıklı bir karışımdır. Kahvaltılarınıza yeni bir soluk sürüklemek muhtevain Poy Spice’ı tercih edebilirsiniz.

Anadolu mutfağının kuzeyı Seven Spices
Yedi baharın ihtimal bile en aşina üyesi olan karabiber, hem kıta hem bile türap halinde sunuluyor. İrmik, kırmızı ve beyaz et ürünlerinde vasıtasız pişmiş gıdaların üzerine konularak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu aromatik görünümlü bahar, hamam iklimlerde yetiabat karabiberlerden mimarilır. Hindistan, Afrika, Brezilya ve Malezya kadar ülkeler tropik bölgelere ihtiyaç duymaları sebebiyle karabiber üretimi muhtevain mükemmeldir. Başkaca yemeğe pişirme esnasında karabiber tozu eklenir ve yemeğin temel yapısını oluşturur. Hem karabiberin hem bile tahılın en faydalı yanü sindirimi kolaylaştırması ve sindirim sistemini desteklemesidir. Karabiber özellikle uygun miktarlarda tüketildiğinde sindirim sisteminiz üzerinde faydalı etkilere sahiptir. Yedi bahar ortada bir başka kuzey olan kekik, geniş bir tasarruf sahaı sunmaktadır. Kekiğin Türkiye sınırları içinde ongun oranda yetişmesi, kekiğin birhayli varyasyonda kullanılmasının anne sebebidir. Sağlık laf konusu başüstüneğunda, birhayli ulaması olan âdem beden sistemi muhtevain iyidir. Kekik otu kadar bazı çkamer türleri günün böylece yorgunluğu yok etmek muhtevain elleme gelebilir. Bir sair bahar ise kimyondur. Kimyon, Türk mutfağının en müstehap baharatlarından biri başüstüneğu muhtevain Anadolu’nun gözbebeği olarak da bilinir. Gerektiğinde et ürünlerine lezzet katan bu bahar vakit kaybetmeden vakit kaybetmeden her yemekte kullanılabilir. Baharın muhtevaindeki esanslara bağlamlı olarak farklı skorlara elleme gelebilmektedir. Bu açıdan muhtevaerik ve hammaddelere gereğince uzmanlardan dayak alarak ürünleri dağıtırken tasarruf önerilerine uyabilirsiniz.

Habbe temel direği olan bahar çeşitleri ve ocaklık kullanımları, sadık orantıda ve sadık oranda kullanıldığında her yaştan kullanıcıya elleme gelebilir.

Olağandışı ve karanlık baharatlar
Sayısız bahar çeşidi vardır. Kendi özel baharatlarımızın kanatı saf karışım mimarisına malik olanlar da sofraların lezzet merkezi olarak yerini tuzakıyor. Farklı türlerin birleşimi olan çeşni, çoklukla birkaç baharın ve bu baharatlara haremlik eden aromatik otların karışımıdır. Berenarı popüler olan bu karışımlar hem kullanışlı hem bile lezzetli çözümlerdir. Popülerliği sebebiyle adından sık sık laf ettiren karışım ise Tuzot bahar çeşitleridir. Tuzot baharını her türlü kalın ve etsiz yemeklerde, böreklerde, çorbalarda, pilavlarda, eriştelerde ve çok henüz fazlasında kullanabilirsiniz. Örneğin sevdiklerinizle yapacağınız bir piknikte her gün kanatınızda bulundurduğunuz köfte çeşnisi ile etinizi fıldırca baharatlandırabilirsiniz. Köfte Çeşnisinin anne maddesi kişniştir. Ancak birhayli farklı bahar muhtevaerir. Türk köftesine adını veren en temel maddelerden biri bile bu köfte çeşnisidir. Dolma ya da kebap kadar yiyeceklerde yaygın olarak kullanılan bu ürün sayesinde hem damağınızda tatlılık bırakan hoş bir deneyim yaşarsınız hem bile yiyecekleri henüz hızlı sindirir ve katkısızlıklı bir taam yersiniz. Bir sair karanlık bahar ise sumaktır. Sumak özellikle hoş bir tada sahiptir. Ekşi tadı sayesinde özellikle salatalar muhtevain uygundur. Ancak sumak baharı çoklukla salatalarda, çorbalarda yahut et yemeklerinde kullanılır. Ne suşların katıksız özlerinde antioksidan muhtevaerdiğini kaygı ediyorsanız ürün kiminda inceleyebilirsiniz.

baharat
baharat firmaları
toptan baharat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir