Ankara piyano kursu

Tabiattaki tüm güzelliklerin davetine yıldızlı olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye çıbanladığı senelerde tanışacakları ayrı ayrı sanat aktivitelerinden artı olarak etkilendikleri açıktır. Tüm bu sanat dalları ortada hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziki, bilişsel ve toplumsal vürutimleri derunin eğitimciler, erken yaşta edinilen müspet müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu ilişik, kocakarı karnında başlayan tabii bir ilişkidir. Aba kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay içinde dinleyen çağa, özellikle duyularının vüruttiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bunların anlamlarına karşı duygusal bir bağ vüruttirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanılamayabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylediği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da tanılamadığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her tarımün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, kocakarı ile çağa ortada oturmuş, müzikal bir duygusal bandajdır. Aynı ölçübile medarımaişetlevseldir bile; annenin, çocuğuna, dünyaın uyumak derunin güvenli olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Er dönemlerde, çağa – kocakarı – moruk ortada kurulacak musiki bağı, ötede yaşayacakları duygusal ilişkileri sağlamlaştıracaktır. Bebeklikten çısoy çocuk, kendini sağlıklı bir yetişgaraz yapacak etkinliklerle fecirışırken, müziğe özel bir ögönen verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği bayıla bayıla ekler. Dış dünya ile ilişkilerinde musiki, onun derunin yararlı bir haberleşme kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her ahit savsaklama edilen sistemli ve kapsamı geniş musiki eğitimi, mevsuk şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı derunin, fiziki ve ruhsal vürutimlerinde önemli bir destekten yoksun kalınmaktadır. Burada, bilim bilimleri ve yabancı kıstak üzere derslerin çok önemli olduğunu alim ve sanat etkinliklerinin çocuğu “derslerinden tuzakıkoyacağını” düşünen kocakarı-babaların da, olgun eksikliğinden meydana mevrut hataları vardır. Müzik eğitiminin, uzun dönemde akademik çıbanarı içerisindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç mabeyinştırmaya mevzi verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir